روشویی از مهم ترین لوازم یک خانه محسوب می شود. در خرید روشویی با مدل های بسیار متنوعی رو به رو می شوید که با مواد مختلف ساخته شده اند. یکی از رایج ترین مواد برای ساخت روشویی ها، سرامیک است. روشویی های سرامیکی بسیار محبوب و انتخاب اول بسیاری از افراد برای داشتن یک روشویی در خانه هستند. فرقی نمی کند که چه سبک دکوراسیونی دارید. روشویی های سرامیکی تقریبا با همه سبک ها و همه دکوراسیون ها سازگاری دارند. برای آشنایی بیشتر در این مقاله درمورد روشویی سرامیکی و مزایا و معایب آن توضیح خواهیم داد.

آیا روشویی های سرامیکی ترک می خورند؟

یکی از سوالات رایجی که درمورد روشویی های سرامیکی پرسیده می شود این است که آیا این نوع از روشویی ها ترک می خورند یا خیر. بله ترک می خورند. اگر به درستی از روشویی نگهداری نکنید، ممکن است ترک بخورند. البته اگر روشویی خود را از مدل های خاک نسوز جامد یا مدل های خاک رس سرامیکی تقویت شده خریداری کرده باشید، احتمال ترک خوردن آن بسیار کمتر خواهد بود. زیرا این نوع روشویی های سرامیکی قوی تر و با دوام تر هستند.

خاک نسوز بسیار سنگین است و ترکیب آن با خاک رس آسیاب شده برای ساخت روشویی های سرامیکی مقاوم در برابر حرارت، ضربه و لکه به کار برده می شود. در صورتی که یک مدل مناسب از روشویی های سرامیکی را خریداری کرده باشید، لازم نیست که بابت نگهداری آن ها نگران باشید. تمیز کردن روشویی سرامیکی به راحتی انجام می شود و به دلیل داشتن لعاب سنگین در برابر مواد شیمیایی بسیار مقاوم هستند. همچنین روشویی سرامیکی مناسب در برابر خراش بسیار مقاوم است و آب را به هیچ عنوان جذب نمی کند.

روشویی های چینی بهترند یا سرامیکی؟

روشویی سرامیکی

این که روشویی چینی بهتر است یا سرامیکی، بستگی به نیاز و بودجه شما دارد. به طور کلی روشویی های چینی مقاومت مدل های سرامیکی را ندارند. همچنین بیشتر در معرض آسیب و لکه هستند. اما قیمت مقرون به صرفه تری دارند.

روشویی های سرامیکی به طور کلی مقاوم تر هستند؛ اما قیمت بالا تری نسبت به مدل های چینی دارند. ویژگی مهمی که درمورد هر دو روشویی باید بدانید این است که نباید وسایل سنگین و زیادی را در آن ها قرار دهید؛ به خصوص اگر اجسام تیز باشند. زیرا هر دوی آن ها ممکن است ترک بخورند یا خراش بردارند.

نصب روشویی سرامیکی

نصب روشویی های سرامیکی بسیار آسان است. درست مانند روشویی های دیگر شما می توانید این مدل روشویی را به صورت توکار یا روکار نصب کنید. در انتخاب کابینت برای مدل های توکار باید به مواد اولیه و انواع کابینت هم توجه کنید. این که کدام مدل بهتر خواهد بود، بستگی به دکوراسیون، فضا و بودجه شما دارد.

تمیز کردن روشویی سرامیکی

تمیز کردن روشویی سرامیکی

روشویی های سرامیکی با این که مقاومت خوبی در برابر لکه دارند، به دلیل این که معمولا در رنگ سفید عرضه می شوند، لکه و کثیفی را نشان می دهند. با این حال لازم به ذکر است که به راحتی تمیز می شوند و برای پاک کردن آن ها دردسر زیادی نخواهید داشت. شما می توانید به راحتی با مقداری شوینده معمولی و یک پارچه هر نوع لکه ای را از روی روشویی های سرامیکی تمیز کنید.

چرا باید روشویی های سرامیکی را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب روشویی های سرامیکی دلایل زیادی می توان ذکر کرد. اول این که روشویی های سرامیکی با تمامی سبک ها و دکوراسیون ها سازگار هستند. همچنین سطح سخت و غیر متخلخل سرامیک باعث می شود تا در برابر لکه و خش مقاوم باشند. تمیز کردن آن ها نیز بسیار آسان است. البته باید دقت داشته باشید که در تمیز کردن روشویی سرامیکی از پاک کننده ها و مایعات خشن مانند اسید ها استفاده نکنید.

روشویی های سرامیکی در صورتی که با مواد مرغوب ساخته شده باشند، مقاومت بسیار بالایی دارند. همچنین انتخاب شما محدود به رنگ سفید نیست و می توانید آن ها را در طرح ها و رنگ های مختلف انتخاب کنید. نگهداری از این روشویی ها نیز بسیار آسان است و نیازی به تعمیر آن ها نخواهید داشت.

مدل های مختلف روشویی سرامیکی

مدل های مختلف روشویی سرامیکی

برای خرید روشویی سرامیکی شما حق انتخاب بسیاری خواهید داشت. این مدل از روشویی ها در مدل های تک کاسه ای، دو کاسه ای و یا گوشه ای برای فضا های کوچک ساخته می شوند. علاوه بر این شما می توانید روشویی های سرامیکی را در اندازه ها و اشکال مختلف پیدا و خریداری کنید و به دلیل دوام تا مدت زمان طولانی بدون نگرانی از آن ها استفاده کنید.

انتخاب این که چه نوع روشویی سرامیکی مناسب تر خواهد بود، بستگی به خود شما دارد و یک انتخاب شخصی است. شما می توانید روشویی با طرح و رنگی را انتخاب کنید که فکر می کنید با دکوراسیون خانه شما سازگار تر است.

انتخاب روشویی سرامیکی توکار

اگر قصد دارید از بین روشویی های سرامیکی انتخاب کنید و آن ها را به سبک روشویی های کابینتی یا به اصطلاح توکار نصب کنید، باید اول از همه به اندازه دقت داشته باشید. اگر میز خیلی بزرگی دارید، طبیعتا باید یک روشویی بزرگ متناسب با آن خریداری کنید.

حتما در خرید روشویی به اندازه مناسب دقت داشته باشید. اگر روشویی که انتخاب می کنید با اندازه کابینت شما همخوانی نداشته باشد و بیش از حد بزرگ یا بیش از حد کوچک باشد، در آینده نیاز به تعمیر بیشتری پیدا خواهید کرد. حتی ممکن است لازم باشد که روشویی یا کابینت خود را عوض کنید. به طور کلی توصیه می کنیم که برای فضا های بزرگ روشویی سرامیکی دو کاسه ای و برای فضا های کوچک روشویی های یک کاسه ای خریداری کنید.

جمع بندی

روشویی ها از مهم ترین وسایل یک خانه محسوب می شود. یکی از مدل های بسیار محبوب روشویی، مدل های سرامیکی هستند. مدل های سرامیکی دارای تنوع رنگی بالایی هستند و به دلیل قیمت مناسب، دوام بالا و مقاومت در برابر مواد شیمیایی و خراش ها شناخته می شوند. برای این که یک روشویی سرامیکی مناسب خریداری کنید، در این مقاله به برخی از سوالات رایج درمورد این روشویی ها پاسخ دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *