فرقی نمی کند که برای دستشویی های شخصی در حال خرید شیر روشویی هستید یا می خواهید برای سرویس بهداشتی خود شیرآلات جدیدی تهیه کنید؛ در هر حال شیرآلات امروزی فناوری سازگار با محیط زیست است تا مصرف آب را کاهش دهند. در طراحی شیر های روشویی ایده های مختلفی به کار می رود تا با انواع فضا های داخلی تناسب داشته باشد. مثلا طراحی ظاهری بعضی از شیرآلات به سبک وسایل عتیقه و قدیمی است که زیبایی فضا را چند برابر می کند. در این مقاله نکات مهم در خرید شیر روشویی را توضیح می دهیم.

نکات مهم قبل از خرید شیر روشویی

قبل از شروع جست و جوی خود برای شیر روشویی، مهم است که نکات مربوط به اندازه گیری و نصب را مرور کنید.

اندازه گیری ها

اگر از قبل یک شیر روشویی نصب کرده اید و می خواهید آن را تعویض کنید، می توانید از آن به عنوان راهنمای اندازه گیری استفاده کنید. با در نظر گرفتن نکات زیر می توانید به راحتی هر چیزی را که برای اندازه گیری نیاز دارید متوجه شوید.

  • برای تعیین عمق مناسب برای شیرآلات جدید، فاصله روشویی را تا دیوار اندازه گیری کنید.
  • از حفره های از پیش سوراخ شده شیر برای اندازه گیری فاصله بین شیر و روشویی استفاده کنید. این به شما کمک می کند تا طول دهانه شیر روشویی را برای تخلیه مناسب در روشویی مشخص کنید.
  • برای خرید شیر روشویی که روی میز قرار می گیرد، ارتفاع و طول و عرض میز روشویی را اندازه بگیرید تا مطمئن باشید شیری که تهیه می کنید باید چه اندازه هایی داشته باشد.
  • روی روشویی فضایی را برای مسواک و سایر لوازم بهداشتی معین کنید و در ذهن داشته باشید.
  • خرید شیر روشویی

سازگاری و تناسب با روشویی

اینکه روشویی شما چند حفره برای نصب کردن شیر دارد تعیین می کند که چه نوع شیری مناسب روشویی شماست؛ مثلا اگر روشویی یک حفره برای شیر دارد، می توانید شیر روشویی مرکزی انتخاب کنید. در حالی که یک شیر روشویی مدرن به سه سوراخ نیاز دارد و شیر های دیواری به هیچ حفره ای نیاز ندارند.

اگر از قبل سه حفره آماده دارید اما شیر روشویی تک سوراخ را ترجیح می دهید، می توانید از یک صفحه برای پوشاندن سوراخ های خالی دو طرف شیر استفاده کنید. در برخی از موارد، ممکن است برای فراهم کردن سوراخ های اضافی در میز روشویی مدرن به یک فرد متخصص و حرفه ای نیاز داشته باشید تا از نصب شدن مناسب و جلوگیری از آسیب رسیدن به سطح مطمئن باشید.

انواع روشویی و نصب آن

به طور کلی چند نوع شیر برای نصب روی روشویی وجود دارد: شیر های اهرمی تک دسته، شیر دو دسته یکپارچه، شیر دو دسته مستقل، شیر اهرمی تک دسته با ظرف روشویی و شیر دیواری. با توجه به تعداد و محل قرارگیری سوراخ ‌های انواع سینک، انتخاب گزینه مناسب برای نصب بسیار مهم است؛ به ‌ویژه هنگام نصب یک شیر روشویی جدید در سینک یا کانتر موجود که از قبل تعداد سوراخ ‌ها و فاصله ‌های آن مشخص شده است.

اگر شیر انتخابی شما به بیش از یک سوراخ نیاز دارد، اندازه گیری شیر مهم است. این اندازه ‌گیری شامل اندازه گیری فاصله بین سوراخ‌ های شیر از قبل حفر شده، از مرکز سوراخ سمت چپ تا مرکز سوراخ سمت راست است. در خرید شیر روشویی که به سه حفره برای نصب احتیاج دارد، مطمئن شوید که عرض سوراخ ‌های نصب شده روی میز و فاصله بین هر سوراخ را اندازه‌ گیری کرده ‌اید تا شیری که تهیه می کنید با اندازه مورد نیاز مطابقت داشته باشد. همان طور که قبلا ذکر شد، می توان از صفحه های مخصوص پوشاندن سینک برای پنهان کردن حفره هایی که کاربردی ندارند استفاده کرد.

شیوه نصب

انواع مختلف پرداخت شیر

نوع پرداختی که برای شیر روشویی خود انتخاب می کنید باید با فضایی که آن را نصب می کنید تناسب داشته باشد تا ترکیبی چشم نواز ارائه دهد. علاوه بر آن باید به دوام شیر و همچنین تناسب آن با بودجه خود دقت کنید. گزینه های مختلف پرداخت و مزایای آن ها را بررسی می کنیم:

1. نیکل برس خورده: شیر های نیکل برس خورده با روکش مات و ساخت قوی، بسیار با دوام و ماندگار هستند. مزیت شیر های نیکل این است که لکه های آب روی آن ها مشخص نمی شود؛ بنابراین همیشه تمیز به نظر می رسند. این شیر ها اگرچه کمی گران تر از کروم هستند، اما مقرون به صرفه هستند و طول عمر زیادی دارند.

2. برنز: روکش ‌های شیر برنز در طیف وسیعی از قهوه‌ای طلایی تا نقره‌ای وجود دارد که گزینه ‌های متعددی برای مطابقت با وسایل دستشویی به شما می‌ دهد. شیر های برنزی جدا از ظاهر زیبا، به دلیل دوام و مقاومت در برابر لکه نیز محبوب هستند.

3. کروم: در شیر های کروم معمولا روکش کرومی روی یک پایه فلزی مانند نیکل یا فولاد هستند. این لایه محافظ نه تنها به طول عمر شیر‌ می ‌افزاید، بلکه آن را درخشان و براق هم می کند. روکش ‌های کروم انتخابی مقرون به صرفه هستند که به سادگی با محیط هماهنگ می شوند.

کروم

4. مشکی: شیر های روشویی مشکی یا از موادی مانند آهن ساخته شده اند و یا با روکش مشکی روی فولاد ضد زنگ یا برنج پوشیده شده اند. این شیر ها برای سرویس های بهداشتی مدرن با سایر وسایل مشکی همخوانی بسیار خوبی دارند. برای اطلاع از دوام شیر، موادی را که در ساخت آن به کار رفته و در برگه معرفی محصول ذکر شده است، بررسی کنید.

جمع بندی

در نهایت باید تاکید کرد که انتخاب و خرید شیر روشویی مناسب به عوامل مختلفی بستگی دارد. طراحی، ابعاد و ویژگی های فنی شیر ممکن است بر اساس محل استفاده مورد نظر شما متفاوت باشد. با مطالعه راهنمای خرید شیر روشویی می توانید مناسب ترین شیر روشویی را شناسایی کنید. توصیه می‌ شود علاوه بر توجه کردن به محدوده قیمت، مجموعه مدل ‌ها، شیر های با دوام، شیر های حساس به لمس و مجموعه رنگ‌ های شیر موجود را بررسی کرده و از وجود گارانتی نیز اطمینان حاصل کنید. در آخر بهترین شیر روشویی را از لیست نهایی خود انتخاب کنید و سادگی نصب آن را در اولویت قرار دهید.

1 فکر در مورد “راهنمای خرید شیر روشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *