یکی از مهم ترین قسمت های هر خانه ای، حمام آن است. حمام بخشی از خانه است که احتمالا هر روز صبحتان را با آن آغاز می کنید و پس از پایان یک روز سخت کاری قبل از رفتن به رخت خواب نیز دوباره از آن استفاده می کنید. سرمایه گذاری برای داشتن یک حمام بهتر همیشه تصمیم درستی است. در این مقاله قصد داریم درمورد حمام های مستر توضیح دهیم. یک حمام مستر نسبت به حمام های عادی امکانات بیشتری دارد و به طور کلی مجلل تر از آن ها است.

حمام مستر چیست؟

حمام های مستر همیشه در اتاق خواب های مستر قرار می گیرند. این حمام ها معمولا فضای بزرگی دارند. حمام های مستر دوش های بزرگ، توالت و یک وان بزرگ نیز دارند. ممکن است در این حمام ها سینک هایی هم ببینید که گاه به یکدیگر متصل هستند و گاه هر کدام برای خود یک روشویی جداگانه دارند.

حمام های مستر که درون اتاق خواب های مستر قرار می گیرند، معمولا بزرگ ترین بخش اتاق خواب محسوب می شوند؛ به همین دلیل اتاق خوابی که حمام مستر در آن قرار دارد به عنوان اتاق خواب اصلی خانه شناخته می شود.

چرا بهتر است یک حمام مستر داشته باشیم؟

حمام مستر

  1. تغییر نیاز ها

امروزه نیاز به حمام های مستر بیشتر از پیش شده است. به خصوص اگر خانواده پر جمعیتی دارید. حمام های مستر برای خانواده های پر جمعیت مناسب هستند. البته اگر مجرد هستید نیز داشتن یک حمام مستر می تواند انتخاب خوبی باشد.

حمام های مستر علاوه بر دوش، یک وان هم دارند که کار شستشو را برای شما ساده تر و آرامش بخش تر می کند. توصیه می کنیم که در صورت امکان تبدیل حمام معمولی به مستر را در ذهن داشته باشید تا از حمام کردن لذت بیشتری ببرید.

  1. تغییر فضای حمام

اگر به تازگی به یک خانه جدید نقل مکان کرده باشید، ممکن است که طراحی حمام با نیاز ها و سلیقه شما سازگار نباشد. تبدیل کردن حمام معمولی به یک حمام مستر بهترین تصمیم برای ایجاد یک تغییر و بازسازی است.

با ساخت یا تبدیل یک حمام معمولی به حمام های مستر شما می توانید از شر کاشی های خسته کننده و چراغ های قدیمی حمام راحت شوید و از رنگ ها و مصالحی که خودتان دوست دارید برای ساخت حمام استفاده کنید. در واقع شما می توانید کار ساخت حمام را با توجه به شخصیت و نیاز های خود پیش ببرید تا بهترین نتیجه را بگیرید؛ برای مثال اگر می خواهید یک حمام با ظاهری زیبا و در عین حال مقاوم در برابر کثیفی و لکه داشته باشید، بهترین کار استفاده از مصالح ساختمانی ای است که رنگ خنثی دارند. علاوه بر ظاهر تمیز تر رنگ های خنثی، هماهنگ کردن لوازم جانبی و دکوراسیون خانه با رنگ های خنثی نیز ساده تر است.

فضای حمام

  1. طراحی مجدد برای عملکرد بهتر

دلیل بعدی ای که ارتقاء حمام معمولی به حمام مستر را به کاری عاقلانه تبدیل می کند، ساخت حمامی جدید با توجه به نیاز های شخصی است. با بازسازی حمام، شما می توانید ویژگی هایی را به حمام اضافه کنید که به آن ها نیاز دارید؛ برای مثال می توانید یک روشویی زیبا در حمام قرار دهید یا یک کمد بزرگ برای لوازم شخصی خود طراحی کنید.

شما مجبور نیستید که همیشه در یک حمام که از سبک طراحی آن لذت نمی برید دوش بگیرید. می توانید از یک مهندس یا پیمانکار کمک بگیرید تا حمام شما را با سبک طراحی ای که دوست دارید بازسازی کند.

  1. افزایش ارزش خانه

یکی از مهم ترین قسمت های خانه که تاثیر قابل توجهی روی ارزش آن خواهد گذاشت، حمام آن است. وجود یک حمام مستر در خانه می تواند ارزش خانه شما را بسیار بالا ببرد؛ به همین دلیل ارتقاء حمام معمولی به حمام مستر را می توان نوعی سرمایه گذاری دراز مدت دانست.

در زمان فروش خانه، هنگامی که خریدار حمام مستر خانه شما را مشاهده کند، احتمالا دیگر آن را تغییر نخواهد داد؛ به همین دلیل شما می توانید برای فروش خانه رقم بالا تری را پیشنهاد دهید.

اضافه کردن مواردی مانند سینک دوتایی، دوش شیشه ای، ویژگی های هوشمند و لوازمی مانند وان بزرگ می تواند ارزش حمام و ارزش کل خانه شما را افزایش دهد.

  1. ساخت یک حمام کارآمد تر

اگر حمامی دارید که از زمان ساخت آن مدت زیادی می گذرد، احتمالا هر ماه با هزینه های قبض آب و برق زیادی مواجه خواهید شد. یکی از خوبی های ارتقاء حمام معمولی به حمام مستر این است که می توانید هزینه های آب و برق خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهید؛ زیرا در حمام های مستر معمولا از توالت، شیرآلات و سردوش های کم مصرف استفاده می شود. استفاده از چنین وسایلی می تواند مصرف آب ماهانه شما را حتی تا 20 درصد نیز کاهش دهد. علاوه بر این، در ارتقاء حمام معمولی به حمام مستر، سیستم تهویه حمام نیز تعویض می شود. با تعویض سیستم تهویه می توانید از رشد کپک در حمام جلوگیری کنید.

حمام کارآمد

  1. افزایش ایمنی

یکی از نکاتی که در ساخت حمام های مستر به آن توجه می شود، افزایش ایمنی است. اگر فرد سالمند یا فرزند کوچک در خانواده خود دارید، توصیه می کنیم که حتما به مستر بودن حمام خود فکر کنید.

حمام های مستر ویژگی هایی مانند کف ضد لغزش، دریچه های دوش ضد سوختگی و خروجی های GFI دارند که باعث می شود ایمنی حمام در حد بالایی باشد تا امکان بروز اتفاق های ناگوار به حداقل برسد.

جمع بندی

یکی از مهم ترین قسمت های خانه حمام آن است. اگر قصد دارید که ارزش خانه خود را افزایش دهید یا می خواهید که حمام شیک تر و ایمن تری داشته باشید، بهترین راه ارتقاء یک حمام معمولی به یک حمام مستر است. حمام های مستر ویژگی های بیشتری نسبت به مدل های معمولی دارند. برای آشنایی بیشتر در این مقاله درمورد حمام های مستر و ویژگی های آن ها توضیح دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *