اگر سرویس بهداشتی کوچکی دارید، احتمالا انتخاب یک توالت فرنگی مناسب کار سختی خواهد بود. زیرا برای انتخاب توالت فرنگی مناسب باید به چند فاکتور مهم توجه داشته باشید. برای مثال اندازه و ویژگی های توالت فرنگی باید با توجه به اندازه سرویس بهداشتی شما انتخاب شود. علاوه بر این توالت فرنگی باید طراحی مناسبی داشته باشد تا با دکوراسیون خانه شما سازگاری داشته باشد. در این مقاله قصد داریم درمورد برخی از مهم ترین نکاتی که در انتخاب توالت فرنگی برای فضای کوچک باید به آن ها توجه کنید، توضیح دهیم.

راهنمای انتخاب توالت فرنگی برای فضای کوچک

  • اندازه توالت فرنگی

طبیعتا مهم ترین معیاری که برای انتخاب توالت فرنگی برای فضا های کوچک باید در نظر گرفت، اندازه توالت است. امروزه بسیاری از خانه ها دارای سرویس بهداشتی های کوچکی هستند. به همین دلیل طبیعی است که برای استفاده حداکثری از فضا به دنبال توالت فرنگی های با اندازه کوچک تر باشید.

البته دقت داشته باشید که با انتخاب این توالت ها ممکن است که با مشکلات مختلفی مواجه شوید. برای مثال کسانی که به دنبال توالت فرنگی برای فضای کوچک هستند ممکن است که به تغییراتی در سیستم لوله کشی سرویس بهداشتی نیاز داشته باشند. همچنین توالت باید در قسمتی از سرویس قرار بگیرد که شما بتوانید بدون مشکل در را باز و بسته کنید.

به طور کلی توالت هایی که برای فضا های کوچک طراحی می شوند، حدود 40 سانتی متر ارتفاع دارند. اما اگر فکر می کنید که این اندازه بیش از حد کوچک است، می توانید مدل های 45 یا 50 سانتی متری را نیز انتخاب کنید. برای اینکه توالت در سرویس بهداشتی کوچک به درستی جای گیرد، باید قسمت جلویی آن حداقل 50 تا 70 سانتی متر با دیگر بخش های سرویس بهداشتی مانند در، فاصله داشته باشد تا بعدا دچار مشکل نشوید.

توالت فرنگی برای فضای کوچک

  • سبک و طراحی

شاید ساده و بی اهمیت به نظر برسد اما توالت فرنگی نقش مهمی را در ظاهر حمام و سرویس بهداشتی شما ایفا خواهد کرد. به همین دلیل توالت فرنگی که انتخاب می کنید علاوه بر اندازه مناسب باید هم ظریف باشد و هم طراحی خوبی داشته باشد.

به طور کلی برای انتخاب توالت فرنگی برای فضای کوچک توصیه می کنیم که از توالت های با طرح مینیمالیستی که امروزه محبوبیت بسیاری دارند، استفاده کنید. علاوه بر طراحی توالت باید در انتخاب رنگ دقت کنید. رنگ ها نقش بسیار مهمی را در ایجاد تصور فضای بزرگ تر ایفا می کنند. به طور کلی رنگ های روشن باعث می شوند که فضا باز تر و بزرگ تر دیده شود؛ در حالی که رنگ های تیره گویی بیشتر فضا را می گیرند و آن را کوچک تر نشان می دهند. از این رو هنگام انتخاب توالت فرنگی برای فضای کوچک بهتر است که به دنبال توالت هایی با رنگ روشن باشید.

  • بهره وری و مصرف آب

اگر قصد دارید که علاوه بر یک توالت مناسب در مصرف آب خود صرفه جویی کنید، حتما باید توالت های با مصرف آب پایین و بهره وری بالا را انتخاب کنید. برای مثال توالت هایی که دارای فلاش های دوگانه، گزینه های جریان کم و یا راندمان بالا هستند، باعث می شوند که در مصرف آب به میزان زیادی صرفه جویی شود.

امروزه توالت های کم مصرف پیشرفت بسیار کرده اند و می توانند تا حد قابل توجهی مصرف آب را کاهش دهند. با انتخاب توالت های کم مصرف، در دراز مدت می توان حتی تا هزاران گالن آب صرفه جویی کرد. برای مثال توالت هایی که دارای فلاش دو گانه هستند، به صرفه جویی بیشتر در مصرف آب کمک می کنند.

مصرف آب

  • بودجه

معیار مهم بعدی که در انتخاب توالت فرنگی برای فضای کوچک تاثیر خواهد گذاشت، میزان بودجه ای است که برای خرید اختصاص داده اید. همیشه سعی کنید قبل از خرید بودجه خود را مشخص کنید. با این کار می توانید انتخاب خود را از بین مدل های بی شمار بازار محدود کنید و تنها بهترین توالت فرنگی ها را در بازه قیمتی مورد نظر خود انتخاب کنید.

بهترین توالت ها برای فضا های کوچک

فضا های کوچک

  • توالت های دیواری

اگر به دنبال توالت فرنگی برای فضای کوچک هستید، بهتر است که انتخاب خود را از بین مدل های دیواری انجام دهید. توالت های دیواری راه حلی فوق العاده برای صرفه جویی در فضا هستند. این توالت ها در عین این که فضای کمی را اشغال می کنند، طراحی زیبایی دارند و معمولا بسیار ظریف ساخته می شوند. این نوع توالت همان طور که از نام آن نیز پیدا است به دیوار متصل می شود و دارای گوشه ها و شکاف های کمتری است؛ بنابراین تمیز کردن آن نسبت به دیگر مدل ها آسان تر است.

  • توالت های گوشه ای

اگر برای انتخاب توالت فرنگی برای فضای کوچک دچار مشکل شده اید، پیشنهاد می دهیم توالت فرنگی های گوشه ای را نیز در نظر داشته باشید. این نوع توالت ها کمترین فضای ممکن را اشغال می کنند. راحتی در نصب توالت گوشه ای از مزایای این نوع توالت است. این توالت ها معمولا به دلیل سادگی و مینیمال بودن انتخاب بسیار مناسبی برای فضا های کوچک و دکوراسیون های مدرن محسوب می شوند.

شما می توانید توالت های گوشه ای را در مدل ها، سبک ها و قیمت های مختلف تهیه کنید. توالت های گوشه ای در مدل های معمولی قابلیت هایی مانند فلاش دوگانه برای کاهش مصرف آب یا درب هایی که صدای کمتری هنگام باز و بسته شدن تولید می کنند، محسوب می شوند.

جمع بندی

توالت ها به ظاهر وسایل ساده ای هستند؛ اما در واقع انتخاب یک توالت فرنگی مناسب با توجه به نیاز های شخصی ممکن است دشوار باشد؛. به خصوص اگر قصد داشته باشید که توالت را برای فضا های کوچک انتخاب کنید. در بازار مدل های بسیار متنوعی هست که هر کدام یک سری ویژگی های خاص دارند. در این مقاله درمورد نحوه انتخاب توالت فرنگی برای فضای کوچک توضیح دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *