گاهی اوقات به علت قدمت بنا یا گاهی اوقات به علت کهولت سن، معلولیت یا حتی استفاده از سرویس بهداشتی برای خانم‌های باردار نیازمند استفاده از توالت فرنگی هستیم. توالت فرنگی برای افرادی که به دلایل مختلف نمی‌توانند از توالت ایرانی استفاده کنند توصیه و باعث فشار کمتر بروی زانو و کمر می‌شود. اما اگر در منزل یا محل کار خود فقط توالت ایرانی داشتیم باید چه کار کنیم؟

تصور برخی این است که نصب توالت فرنگی لزوماً نیازمند تخریب و هزینهٔ بالا است در صورتی که این‌طور نیست. در این مطلب می‌خواهیم به چگونگی این موضوع بپردازیم.

هزینه‌های تبدیل توالت ایرانی به فرنگی

  1. هزینهٔ خرید توالت فرنگی مورد نظرتان که بسته به مدل و برند قیمت آن متفاوت است. ( برای مشاهده محصولات توالت فرنگی با قیمت مناسب می‌توانید به صفحه اختصاصی آن در فروشگاه خیابان بنی‌هاشم مراجعه کنید).
  2. هزینهٔ اجرا و تبدیل توالت ایرانی به خروجی فرنگی.
  3. هزینهٔ مربوط به سرامیک کف، اتصالات پولیکا و مصالح مورد نیاز که بسته به متراژ سرویس بهداشتی و نوع سرامیک انتخابی شما متفاوت است.

توجه به قطر لولهٔ فاضلاب و آکس توالت فرنگی مورد نظر ما

تبدیل توالت ایرانی یا زمینی به فرنگی از بعد اجرایی در کم‌ترین زمان ممکن و بدون آن‌که قیرگونی یا ایزوگام سرویس بهداشتی شما آسیب ببیند امکان‌پذیر است. اما نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که لولهٔ خروجی فاضلاب که توالت فرنگی به آن وصل می‌شود باید 10 سانتی‌متر قطر داشته باشد و فاصلهٔ آن تا دیوار پشتی باید بیشتر از 20 سانتی متر باشد که به هنگام خرید توالت فرنگی گزینه‌های بیشتری برای انتخاب داشته باشید، چرا که اغلب توالت فرنگی‌ها آکس (فاصلهٔ دیوار تا مرکز خروجی فاضلاب) بیشتر از 20 سانتی متر دارند. در بخش صفحه محصولات فروشگاه خیابان بنی‌هاشم شما می‌توانید اندازهٔ آکس هر مدل را مشاهده کنید تا انتخابی دقیق‌تر داشته باشید.

آکس توالت فرنگی
آکس توالت فرنگی: فاصلهٔ دیوار تا مرکز خروجی فاضلاب

تعبیهٔ کفشور

در صورتی که در حال حاضر سرویس بهداشتی شما کفشور ندارد و آب حاصل از شستشو از طریق توالت زمینی خارج می‌شود. بعد از نصب توالت شما نیاز به تعبیهٔ کفشور در مکان و شیب‌بندی مناسب دارید. طبیعتاً این کار مستلزم تخریب کف است که هزینه‌بر خواهد بود.

اتصال آب سرد جهت مخزن توالت فرنگی‌

برای پر کردن مخزن توالت فرنگی نیاز است تا یک شیر آب سرد را به آن متصل کنید. برای این منظور چند راه وجود دارد. اگر قبلاً فلاش‌تانک داشته‌اید می‌توان از شیر پرکن آن استفاده کرد و آن را به مخزن متصل نمود. اما اگر نداشته‌اید می‌توان از شیر آب سرد شیر توالت یک لوله به مخزن متصل کنید.

همان‌طور که توضیح داده شد تبدیل توالت ایرانی یا زمینی به فرنگی بر عکس تصور برخی کار دشواری نیست و با صرف زمان و هزینه‌ای کم شما می‌توانید این کار را انجام بدهید. اما اگر مسائلی که در بالا توضیح داده شد مانند قطر لوله فاضلاب یا فاصله کم با دیوار برایتان پیش آمد باید در مورد تصمیمتان بیشتر فکر کنید چون احتمالاً نیازمند صرف زمان و هزینهٔ بیشتری خواهید بود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *